پشتیبانی | مشاوره دامپزشکی

اسم برای طوطی | نام های مناسب پرندگان

اسم برای طوطی | نام های مناسب پرندگان
اسم برای طوطی | نام های مناسب پرندگان

نام های مناسب پرندگان

نام های مختلفی برای پرندگان وجود دارد، اما اینکه چه اسمی برای پرنده خود انتخاب کنید به عوامل مختلفی مثل ویژگی های شخصی، فعالیت های معمول، شخصیت ، ظاهر، رنگ و … دارد. نام پرنده ای که انتخاب می کنید، حتی می تواند برخی ویژگی های شخیصی پرنده را تقویت کند.  اگر شما می خواهید برای یک طوطی اسم انتخاب کنید، می توانید نام هایی انتخاب کنید که تلفظ ساده داشته باشند، اینگونه طوطی به راحتی می تواند تلفظ اسم خود را یاد بگیرد. ما در پت شاپ آنلاین دکتروودی این مقاله لیست کاملی از نام های پیشنهادی برای پرنده شما گردآوری کردیم تا بتوانید هرچه راحت تر نامی برآزنده برای پرنده یا جفت پرندگان خود انتخاب کنید.

آنجل/فرشته کوکو/ کو کو گردو قندک تیله نازلی
بیبی دیزی پسته قند فردی شازده
نمو کیوی جوجو ترنچ لاولی یاسی
یارا منگو/انبه لی لی موچول لیمو دنی
جانان مکس نیلی ممول تونی هلو
آوا پپر/ فلفل نلی نعنا شینر مومو/ مو مو
آسا سانی طلا نازی فیدل نمکی
مانی توییتی هپی یونا چیلی توتو
باب سوییتی ناتی میکی بیلی سنجد
نخودی ممول لاکی مومو راکی مموش
سانا کیوتی فرد کنجد چیکو پر طلا/ پا طلا/ بال طلا
الماس کندی کاکلی نی نی دریا نفس
رزی نبات میتو هانی شادی سالار
الکس آبنبات حنا نیکی میشا ململ
بی بی شکلات یویو کیتی مرمر آرا
بودی عسل لپ گلی تافی دافی پو پو
وودی فندق گلی ساشا الا تی تی
چارلی شوکول قندی تیکو نانا میگ میگ
برفی گوفی زبل چری موموجی زورو
گوله هانی یامی جری ریکو دافی
دونه هانیبل سی سی جین ری را هولا
زوزو آریل کتی جودی دینو دون دون
گوگوجی دلفی ریو لکسی پیتا بابی
چی چی پرپری بلو لویی پینی بوبو
چین چین پری بوجی /یوجی لوسی لیندا جسی
چیکی دارچین وانیل ما ما نقره پیتر
فیکا یخمک بامبی میا بیوتی تدی
یوتا لولو بامبو نات بلوبری جولز
 آهو نانا کپل اولیور یومی تی تو
جی جی مارکو جینجر یاما جی تو
تازه طوطی گرفتی؟ پیشنهاد ما به شما:

 

نکات انتخاب نام برای پرندگان

قبل از انتخاب نام برای پرنده خود می بایست ویژگی های ظاهری و شخصیتی پرندتان  را در نظر بگیرید، مثلا اگر شما یک عروس هلندی نگهداری می کنید بخاطر لپ های نارنجی لپ گلی نام مناسبی است و بخاطر کاکلش می توانید نام کاکلی را برای او در نظر بگیرید. اگر سرپرستی پرندتان را به تازگی قبول کرده اید، در انتخاب نام عجله نکنید،

می توانید صبر کنید تا او را بهتر بشناسید سپس نامی مناسب برای او انتخاب کنید. اسم هایی که تلفظ راحتی دارند انتخاب کنید، یادگیری اسامی سخت برای پرنده ها دشوار خواهد بود. از انتخاب اسامی نازیبا مثل خنگول و … خودداری کنید، ممکن است در ابتدا برای شما جذاب باشد، ولی بعدا هنگامی که می خواهید به دامپزشک یا دوستانتان نام پرندتان را بگویید احساس بدی خواهید کرد. اگر جنسیت پرندتان را نمی دانید بهتر است از اسامی مشترک بین نر و ماده استفاده کنید، ممکن است شما سال ها به پرنده تان سالارخان بگویید، ولی ناگهان سالار خان تخم بگذارد و شما را دچار تناقض کند.

انتخاب اسم پرندگان بر اساس رنگ

شما می توانید بر اساس رنگ ظاهری پرهای پرنده نامی متناسب برای او در نظر بگیرید. در این بخش فهرستی از نام های معمول بر اساس رنگ ظاهری پرنده ها برای شما تهیه کرده ایم :

می توانید به تناسب رنگ پرهای پرنده اسم انتخاب کنید، مثلا

  • پرندگان آبی :آسمان ، دریا، فیروزه، بلو، بلو بری
  • پرندگان سبز: پسته، سبزک، گرین، زیتون
  • پرندگان زرد: لیمو، طلا، زردک، کهربا
  • پرندگان قرمز: گلی، انار، روبی، یاقوت، جگر، لاله، آلبالو، شاتوت
  • پرندگان نارنجی: نارنج، ترنج، پرتقال
  • پرندگان مشکی: بلک، بلکی، مشکی، نقطه، ذغال

اگر از جنسیت پرنده خود مطمئن هستید می توانید نام های دخترانه یا پسرانه برای او در نظر بگیرید، تعیین جنسیت در برخی گونه ها کمی دشوار است و بهتر است از آزمایشات تعیین جنسیت استفاده کرد.

اسامی دخترانه برای پرندگان

گندم مانا
دریا اسامی پسرانه برای پرندگان
آلا سالار
آجل سالار خان
بلا بنی
خانومی تامی
گلی توانا
ملودی تد
مایا تدی
مانلی سندی

 

اسام های مناسب جفت های پرندگان

نمک/فلفل نیکو/نیکی
دانا/توانا دنی/دنیس
فندق/پسته طلا/بلا
مرمر/مومو هپی/ مپی
نعنا/نانا چیکو/میکو
تی تی/ توتو سی سی/لی لی
شیلا/شازده آلفا/آنیل
میکی/مینی هانیل/وانیل
میشا/میشو

 

 

چگونه به طوطی ام اسم خودش را یاد بدهم ؟

اگر به تازگی پرنده ای را به سرپرستی گرفته اید، در ابتدا پرنده درگیره کنار آمدن با محیط و شرایط جدید است، ممکن است پرنده علاقه ای به یادگیری نداشته باشد.  بهتر است یک یا دو هفته پرنده را راحت بگذاریم، سپس برای آموزش اقدام کنیم.ابتدایی ترین موضوعی که می بایست به پرنده ها آموزش داده شود، تمرین هایی برای اجتماعی شدن آنها است، ممکن است برخی پرنده ها بیشتر و برخی کمتر اجتماعی باشند، ولی کم کم با صبر و حوصله از انسان ها ترسی نخواهند داشت و رام خواهند شد، یکی از آموزش های مهم به پرنده ها، شناختن اسمشان و در مورد پرندگان سخنگو تلفظ آن می باشد، یاد دادن نام پرنده نه تنها برای سرپرستان جذاب است، بلکه سبب اخت گرفتن پرنده با شما خواهد شد.

محل آرام و بدون مزاحمی را انتخاب کنید، مطمئن شوید موضوعی پرنده شما را اذیت نمی کند و یا عاملی باعث ترس یا استرس پرنده نمی گردد. تلوزیون و رادیو را خاموش و هر عامل مختل کننده تمرکز را حذف کنید،از یک خوراکی خوشمزه به عنوان جایزه یا تشویق کمک بگیرید، می توانید از قطعات کوچک میوه، تخمه آفتابگردان، شاهدانه ، انواع آجیل و … استفاده کنید. به آرامی و شمرده نام پرنده را به او بگویید سپس بلافاصله به او جایزه دهید. این تمرین را تا 15 دقیقه تکرار کنید. پس از گذشت مدتی سریعا نسبت به شنیدن اسمش واکنش نشان خواهد داد و معمولا مرغ مینا و طوطی ها پس از گذشت مدت کمی نامشان را تکرار خواهند کرد. بهترین راه برای اینکه به طوطی یاد دهیم نامش را تکرار کند، تمرین های 15 دقیقه ای مطابق روش گفته شده است که سه تا چهار بار در روز تکرار شود. حتما بین تمرین ها به پرنده زمانی برای استراحت بدهید تا پرنده خسته نشود.معمولا تلفظ نام های کوتاه و روان آسان تر خواهد بود، هرچه جلسات یادگیری کوتاه تر و سرگرم کننده تر باشد، پرنده با سرعت بیشتری آموزش ها را فرا خواهد گرفت.

 

تا اینجا 15 نفر امتیاز داده
اگه خوشت اومد به اشتراک بزار!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب